Úvod O nás Drevené domy Lesníctvo Drevárstvo Galéria Novinky Partneri Kontakt
Drevené domyPrečo drevený domTepelná izoláciaprotipožiarna ochranaklíma v miestnostirecykláciaHolz100Mesačné drevoNábytok 

DREVENÉ DOMY

 

Patent ThomaHolz100 vychádza z prastarých skúseností a znalostí rakúskych stolárov a drevárov.
Drevené smrekové fošne z vysokohorských oblastí sa vrstvia vertikálne, horizontálne a diagonálne bez medzipriestorov tak, aby vytvorili kompaktné stavebné elementy.

 

Úplne vysušené bukové kolíky sú potom vlisované cez všetky tieto vrstvy v celej hrúbke steny, nasiaknu minimálnou zostatkovou vlhkosťou, napučia a trvalo sa spoja  s okolitým drevom do dokonalého  masívneho celku bez použitia akýchkoľvek chemických látok a bežných kovových spojovacích prvkov.

 

Tato čisto prírodná technológia nielen výrazne redukuje náklady na energie, zvyšuje taktiež mnohonásobne štandard protipožiarnej ochrany. Drevo horí len pokiaľ je tenké a obklopené vzduchom, masívny blok oproti tomu iba uhoľnatie na povrchu, druhá strana steny požiaru zvyšuje svoju teplotu len minimálne a vďaka absencii chemických zlúčenín sa nevytvárajú ani nebezpečné splodiny ohrozujúce zdravie obyvateľov domu. Jednoduchý a geniálny patent pre stavbu bezpečných a prirodzených pasívnych domov.